Židovský rabín hovorí

17. listopadu 2009 v 11:36 |  Text
že Židia môžu beztrestne zabíjať ne-Židov, ktorí predstavujú hrozbu pre Izrael

Len pár týždňov po tom, čo zatkli údajného židovského teroristu Jakova Teitela, vychádza kniha rabína zo Západného brehu Jordánu, kde sa píše, že Židia majú dovolené zabíjať ne-Židov, ohrozujúcich Izrael.
Rabín Jicak Šapiro, šéf ješiva Od Josef Chai v osídlení Jichár, vydal v pondelok knihu pod názvom "Kráľov Toráh", kde píše, že dokonca aj ženy a deti možno zabíjať, ak predstavujú hrozbu pre krajinu. "Keď zabijeme ne-Žida, ktorý zhrešil alebo porušil jedno zo siedmich prikázaní - keďže my si tie prikázania ctíme - na takej vražde nie je nič zlé.
Niekoľko popredných rabínov - vrátane rabína Jicaka Ginzburga a rabína Jakova Josefa - medzitým už odporučilo knihu svojim študentom a stúpencom.
Haaretz: "West Bank rabbi: Jews can kill Gentiles who threaten Israel"
http://haaretz.com/hasen/spages/1126890.html

Podle izraelského rabína judaismus dovoluje zabíjet nežidovské děti

17.11.2009

TEL AVIV - Jak oznámil deník Ha'arec, rabín Izraelem okupovaného Západního břehu v pondělí (9.11.) vydal knihu "Tóra králů", která dává Židům svolení k zabíjení ne-Židů, kteří ohrožují Izrael. Rabín Jicchak Šapiro vede ješivu Od Josef Chai v židovské osadě Jichar.

Podle "Tóry králů" je možno zabíjet dokonce i nemluvňata a děti, jsou-li považovány za hrozbu Izraeli. Podle listu Šapiro založil většinu svého učení na pasážích Bible, k nimž přidal své názory a přesvědčení.
"Je přípustné zabíjet spravedlivé mezi národy dokonce i tehdy, pokud nejsou odpovědní za hrozivou situaci," napsal a dodal: "Jestliže zabijeme ne-Žida, který zhřešil nebo porušil jedno ze sedmi přikázání - protože my dbáme přikázání - není v té vraždě nic špatného."
Podle Ha'arecu doporučilo několik předních rabínů včetně rabína Jicchaka Ginzburga a rabína Jaakova Josefa knihu svým studentům a stoupencům.
Článek Israeli rabbi says Judaism allows murdering gentile babies vyšel na serveru middle-east-online.com 11. listopadu. Překlad Eva Cironisová

http://i017.radikal.ru/0911/c7/2b15f12b8d9c.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama