Hra o osud izraelských neziskovek

10. srpna 2009 v 15:01 |  Text
Izraelská vláda stupňuje úsilí omezit zahraniční financování izraelských neziskových a nevládních organizací, upozornilo izraelské mírové hnutí Guš šalom v dopise diplomatickým misím zemí EU v Izraeli. V dopise rovněž země EU vyzývá, aby upozornily vládu Benjamina Netanjahua, že jeho legislativní akce proti nevládním organizacím může ohrozit i rozpočty izraelských univerzit, nemocnic a jiných neziskových subjektů.
Izraelská vláda se nyní soustředí na ochromení organizace Prolomit ticho (Breaking The Silence), jejíž členové zveřejnili zprávu o chování vojáků během agrese do pásma Gazy na přelomu roku.
Guš šalom upozorňuje , že "diskriminační blokování evropských vládních fondů určených specifické skupině legálních a legitimních nevládních organizací může vyústit ve vlnu veřejných protestů v EU, které přimějí vaše vlády, aby ukončily veškeré financování izraelských nevládních organizací, včetně univerzit a nemocnic."
Lidskoprávní organizace v Evropě už údajně připravují masovou kampaň ve snaze přimět evropské vlády a Evropskou komisi ukončit financování izraelských nevládních organizací.
http://www.czechfp.cz/site/?p=8143
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama