Hlavním motivem odhalování trestných činů Židů je prý antisemitismus

10. srpna 2009 v 19:00 |  Text
Letošní poklidnou dovolenkovou sezónu mimo rozmáhající se prasečí chřipky a bombových útoků v indonéské Jakartě narušil především případ amerických ortodoxních židovských rabínů, jež si víru v Jahveho spojili s korupcí, praním špinavých peněz a ještě více odsouzeníhodným kupčením s lidskými orgány. Kdo by ze strany čelních světových židovských organizací čekal v prvé řadě omluvu a patřičnou sebereflexi, je ovšem na omylu, neboť údajným primárním motivem těchto odhalení není touha po politicky nezbarvené spravedlnosti, nýbrž pudový a iracionální antisemitismus.

"Nemohu se ubránit pocitu, že FBI záměrně usilovala o uvěznění co největšího počtu rabínů najednou s účelem jejich ponížení," prohlásil v telefonickém rozhovoru Yitzak Kakun, šéfredaktor týdeníku izraelské politické strany Šas (Shas), Yom Le'Yom. "Bez ohledu na detaily tohoto případu - nakolik nejsem obeznámen s přesnými obviněními a důkazy - tvrdím, že byste nikdy neviděli FBI takovýmto způsobem zasahovat proti muslimským šejkům nebo křesťanským kněžím. Je zřejmé, že celá záležitost je motivována antisemitismem," dodal. Poslanec izraelského Knessetu za stranu Šas Nissim Ze'ev se zase domnívá, že americké policejní orgány vytvořily falešný dojem, že rabíni ze společenství Aleppo byli nějakým způsobem zapleteni do obchodování s lidskými orgány a vyděračství, když jejich jediných prohřeškem proti zákonným normám mělo být praní špinavých peněz. "Neexistuje zde absolutně žádné propojení mezi rabíny z komunity Aleppo a ostatními," prohlásil Ze'ev, který byl sám v minulosti rabínem této newyorské židovské náboženské společnosti. "Americká policie zde vytváří dojem, že zde existuje něco na způsob židovské mafie," domnívá se izraelský poslanec a odvolává se na některé novinové titulky nazývající skupinu povedených rabínů "Kosher Nostra," narážející na světoznámou sicilskou mafii Cosa Nostra.
V době, kdy došlo k odhalení kriminálních činů newyorských rabínů, byla v Izraeli ortodoxní židovská větev charedim podrobena četné kritice. Jedna z žen přínáležící k této sektě, pocházející z Bejt Šemeš, vzhledem ke své oblibě zahalovat celé tělo po muslimském vzoru přezdívaná "Talibanská matka," byla odsouzena za zneužívání dětí, mimoto navíc další z ultraortodoxních jeruzalémských židovek byla obviněna z vyhladovění svého tříletého syna. Její uvěznění vyprovokovalo sérii násilných pouličních demonstrací v izraelské metropoli, v nichž se střetli ultraortodoxní charedim s policejními oddíly.
Moshe Grylak, šéfredaktor charedimského týdeníku Mišpacha, soudí, že nárůst negativní publicity tohoto náboženského hnutí tlačí vyznavače jeho víry do defenzívy, přičemž si neodpustil poznamenat, že po aféře Bernieho Madoffa je na světě další záminka pro šíření antisemitismu v USA. Mimo Madoffa, amerických rabínů a jejich apologetů se na antisemitské spiknutí podle osvědčeného vzorce odvolávají i další pachatelé trestných činů s návazností na Izrael nebo na židovskou víru, jmenujme například lobbyisty z americko-židovské organizace AIPAC, o jejichž případu jsme ostatně na našich stránkách již informovali.
Steve Rosen, jeden ze dvou členů AIPACu obviněných ze špionáže ve prospěch Izraele, proklamuje : "V řadách kontrašpionážní byrokracie vlády Spojených států panuje zlovolná ideologie zaměřená vůči Izraeli a Židům. Tihle lidé věří, že zde existuje židovská kabala, židovská konspirace." Larry Franklin, jenž zásoboval Rosena citlivými informacemi ve čtvrtek pro deník The Washington Times prohlásil, že "antisemitismus byl součástí tohoto vyšetřování a dost dobře mohl být i jeho motivem. Vyšetřovatelé FBI se mě ptali na ´každého Žida kanceláři ministerstva obrany, jehož znám.´ Jeden z agentů mi rovněž položil dotaz ´jak se může stát, že irský katolík z Bronxu se tahá s těmito…´, načež jsem dokončil otázku za něj zvoláním ´Židy?´Následně jsem mu pověděl, že Kristus, všichni apoštolové a rovněž jeho matka byli židovského původu." Larry Franklin pracoval na ministerstvu obrany coby odborník na íránskou otázku a právě zde vešel v kontakt Rosenem a jeho spolupracovníkem Weissmanem. K antisemitskému bědování se rutinně přidal, jako téměř pokaždé, i ředitel Anti-Defamation League Abraham Foxman, řka: "Jsme si vědomi, že je zde přítomna určitá vrstva bigotnosti. Ani vládní služby nejsou vůči ní imunní."
Viditelně je zde tedy uplatněn starý dobrý neprůstřelný argument, jehož odpůrci nejsou připuštěni k otevřené debatě. Jak se vyjádřila bývalá levicová izraelská ministryně Šulamit Alomi, "jedná se o trik, který vždy používáme." Jelikož ne každý si může dovolit určitou formu kritiky, necháme její prohlášení bez komentáře, nechť si čtenáři udělají obrázek sami:
http://cz.altermedia.info/ze-zahranici/hlavnim-motivem-odhalovani-trestnych-cinu-zidu-je-pry-antisemitismus_7435.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama